Na een jaar onaf latende inzet was de tijd aangebroken onze vrijwilligers te bedanken.
Dit deden wij dit jaar bij onze voormalige medebewoners van de Gaviolizaal namelijk het Schutsgilde St. Catharina Helmond.
Het gilde heeft in juni 2013 hun Gildekamer in Binderen betrokken en is sinds 12 juli van dit jaar in het bezit van een eigen schietterrein met schutsboom.
Het programma bestond uit ontvangst met koffie-cake, schieten op de (houten) vogel, “installatie” van de koning, vendelhulde tevens demonstratie vendelen, een uitleg over de historie en gebruiken van het gildewezen, en van het Schutsgilde St. Catharina in het bijzonder. De vogel werd na 93 schoten volledig nar beneden gehaald. De eervolle schutter mocht een beker en een houten vogeltje en de vendelhulde in ontvangst nemen.
Na dit alles stond er een chinees buffet gereed, waaraan zich iedereen tegoed heeft gedaan, waarna nog een aantal gezellige uurtjes volgde, mede door de gezellige accordeonmuziek van onze Bobbie.
Wilt u meer weten over het Schutsgilde St. Catharina Helmond klik dan op hun wapen.